Interchange

Interchange – labai įdomi programa. Kaip sufleruoja pavadinimas, tai yra mainai, kurie vyksta tarp dviejų šalių. Ši programa skirta įvairaus amžiaus grupėms, nuo 12 iki 15 metų. Delegacijas sudaro šeši arba dvylika vaikų ir vadovas/vadovė (21+). Programos trukmė taip pat varijuoja – nuo dviejų savaičių iki mėnesio. Interchange, priešingai nei kitos CISV stovyklos, vyksta ne vienoje stovyklavietėje ir net ne vienoje šalyje. Tarkim, jei Lietuva dalyvautų Interchange programoje su Islandija, iš pradžių abi delegacijos turėtų atsidurti kažkurioje iš šių šalių. Delegacijos yra sumaišomos ir, dažniausiai, dvi savaites gyvena šeimose. Dalyviais yra rūpinamasi, jie supažindinami su tos šalies įpročiais, kultūra, tradicijomis. Po šio pirmojo programos periodo, abi delegacijos susitinka bendroje savaitgalio stovykloje, kur visi drauge smagiai leidžia laiką. Tada vyksta antrasis Interchange periodas – keliaujama į kitą šalį ir ten gyvenama šeimose. Po dviejų savaičių vėl susitinkama savaitgaliui, aptariami patirti įspūdžiai ir linksmybės. Ši programa skatina vaikų ir jaunimo susidomėjimą bei supratimą apie skirtingas kultūras, tradicijas ir gyvenimo būdą.

KĄ SVARBU ŽINOTI:

Interchange programa susidaro iš dviejų etapų:

I etapas: minimum 14 dienų Lietuvos delegacijos dalyviai priima svečią Lietuvoje savo šeimoje.

II etapas: minimum 14 dienų (arba tiek pat dienų kiek svečiuosis svečiai) Lietuvos delegacija vyksta į svečius ir apsigyvena to paties paskirto vaiko šeimoje.

Etapų eiliškumas arba kuri šalis pirma vyks į svečius gali keistis atsižvelgiant į susitarimą su partnere šalimi.

Bus numatytas programos įgyvendinimo laikotarpis. Tiksli data priklausys nuo dalyvių galimybių (ne visiems baigiasi vienu metu mokslai ir pan), kelionės organizavimo (bilietų kainos, skrydžių galimybės ir pan.).

Tikslesnė informacija bus aiški kai abi programoje dalyvaujančios šalys patvirtins delegacijas ir atrinks vadovus.

Atkreipiame dėmesį, kad pasitaiko atvejų kai svečių delegacijos sudėtis nesutampa su Lietuvos delegacijos sudėtimi (pvz. iš svečių pusės bus 2 berniukai ir 4 mergaitės ar pan.). Tuo atveju, šeimoms sutikus, gali būti skiriama mišri pora (mergaitė priima berniuką ar atvirkščiai). Taip pat nesutapus dalyvių skaičiui – pasitaiko atvejų kai šeima priima du vaikus arba perkeliama į kitą Interchange programą. Visais atvejais delegacija bus informuota ir bet kokios išimtys bus daromos tik suderinus su šeimomis.

AKTUALI INFORMACIJA APIE PROGRAMĄ: Savaitgaliai bus skirti veikloms šeimose, tačiau darbo dienomis vaikai pagal iš anksto sudarytą užimtumo planą dalyvaus įvairiose veiklose kartu su vadovais. Atsižvelgę į Interchange programoje dalyvavusių dalyvių nuomonę, veiklų pradžia darbo dienomis rekomenduojama nuo 10-11 val. iki 17-18 val., išskyrus išvykas už Vilniaus miesto ribų, kuomet pvz. traukinio išvykimo laikas gali būti 8-9 val. ryto. Tačiau, jeigu visos programoje dalyvausiančios šeimos pritars pvz. veiklas darbo dienomis pradėti 8 arba 12 val. į tai bus atsižvelgiama ir atitinkamai planuojama.

Standartinę 14 dienų arba vieno etapo programą sudaro:

 • Du savaitgaliai šeimose, kur šeimos pačios planuojasi ką veiks (šeštadienis ir sekmadienis, tačiau poreikiui esant, iš anksto suderinus su delegacijomis, savaitgalį galima prasiilginti pvz. penktadienis-sekmadienis).
 • 2 dienų (1 nakvynės) mini stovykla. Dalyvaujančioms šeimoms sutarus už papildomą mokestį galima stovyklą prailginti iki 3 nakvynių.
 • Dienos išvykos į Trakus/Anykščius/Kernavę/Kauną (pasirinktinai)
 • Edukacinės ir kūrybinės dienos veiklos
 • Welcome party (atvykimo arba kitą dieną)
 • Farewell party (dieną prieš išvykstant)
 • National night (svečiai pristato savo šalį priimančioms šeimoms, vaišina tradiciniais patiekalais ir pan.)

Užimtumo kalendorių su detalia informacija (kada ir kur vaikai susitinka, ką turėti ir pan.) šeimos kartu su vadovais sudaro iš anksto dar prieš prasidedant programai.

PROGRAMOS KAINA IR GALIMOS IŠLAIDOS:

 • Programos dalyvio kaina*. Į programos kainą yra išskaičiuota 2 dienų (1 nakvynės) stovykla. Dalyvaujančioms šeimoms sutarus už papildomą mokestį galima stovyklą prailginti.
 • Privalomas CISV kelionės draudimas. Visiems tarptautinių stovyklų dalyviams yra privalomas CISV kelionės draudimas. Papildomo draudimo įsigyti nereikės*
 • Privalomas CISV International fondo mokestis EMEA paramos socialiniams projektams (galioja nuo 2018.01.01)*
 • Dienpinigiai vadovui (suma kurią moka 1 dalyvis)* . Interchange programų vadovų dienpinigiai yra skirti delegacijų vadovų išlaidoms ne veiklų metu (pusryčiai, vakarienė, savaitgaliai, transportas ir pan.) Lietuvoje.
 • Kelionės išlaidos – skrydžių/traukinių/autobusų bilietai . Vadovo kelionės išlaidos: delegacijos, kurios į stovyklas vyksta su vadovais – dengia vadovo kelionės išlaidas. Pvz. jeigu vyksta 6 vaikai, tuomet dengia po 1/6 vadovo išlaidų.
 • Galimi papildomi mokesčiai vykstant į stovyklas už Šengeno erdvės ribų (išvykimo iš šalies mokesčiai, dokumentų tvirtinimas pas notarą, vizos, skiepai ir pan.)
 • Kitos išlaidos: smulkūs dienpinigiai vaikams, suvenyrai, LT ir CISV Lietuva atributika, dovanos priimančioms šeimoms.
 • Veiklos ir maitinimas darbo dienomis Lietuvoje dviems vaikams (dalyviui ir svečiui) kainuoja maždaug 150 EUR.
 • Svečio išlaikymas priimant pas save namuose.

*Pagal konkrečią programą žr. čia:  KVIETIMAI Į TARPTAUTINES PROGRAMAS